Gewoonlijk als we spaghetti eten, meet ik precies de hoeveelheid af.
Deze keer had Tom de pasta gekookt en aangezien iedereen veel honger had, had hij iets te veel gekookt.
Maar aan verspilling doen we niet, dus moest ik iets verzinnen om de gekookte spaghetti weer te verwerken in een gerechtje.
Ik had nog net genoeg voor 2 kleine porties. Ideaal als lunch dus…
Eigenlijk is het heel simpel… Je kiest de ingrediënten die je graag lust en maakt er een gerechtje van.
Ingrediënten 2 personen:
- olijfolie
- 1 grote teen look
- halve groene paprika
- handvol kerstomaten
- 4 champignons
- pijnboompitten
- oregano
- peper en zout
Bereiding
Snijd de paprika in kleine blokjes of reepjes. Halveer de kerstomaten. Snijd de champignon in schijfjes. Rooster de pijnboompitten in een droge pan. Let op dat ze niet verbranden!
Verhit 1 eetlepel olijfolie in pan of wok. Bak de paprika kort, voeg dan de champignons toe en bak kort mee. Voeg de geperste look en de tomaatjes toe en meng goed.
Doe de pasta erbij en giet er royaal olijfolie over. Kruid met peper, zout en oregano naar smaak. Zet het vuur laag en meng alles goed totdat het warm is. Dit duurt niet lang..
Let op: omdat de spaghetti gekookt is, kan die sneller aanbranden. Daarom moet je goed roeren en het vuur laag houden!
Strooi de pijnboompitten erover en eventueel nog wat verse peterselie of basilicum.
Smakelijk!!

